top of page

Інформація для батьків

Анкетування для батьків (шкільне анонімне анкетування в рамках  оцінювання роботи) 

У рамках науково-дослідної роботи за темою «Розвиток інформаційного освітнього середовища сучасного навчального закладу України» та з метою оцінки наявної ситуації й масштабів прогалин у галузі кібербезпеки, проблем конфіденційності персональних даних на сайтах закладів освіти та їх сторінках у соціальних мережах, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» в партнерстві з ГО «Центр кращого Інтернету» за підтримки Програми досліджень свободи Інтернету «Counterpart International» проводить онлайн-опитування серед педагогічних працівників, представників адміністрації ЗЗСО та батьків учнів чи осіб, які їх замінюють. Просимо поінформувати батьків учнів чи осіб, які їх замінюють про його проведення та розмістити на сайтах закладів загальної середньої освіти посилання щодо опитування респондентів, а саме: посилання для учителів, представників адміністрації ЗЗСО (http://bit.ly/3eVHdUD), посилання для батьків учнів чи осіб, які їх замінюють (http://bit.ly/30VWjkI) Опитування проводитиметься у березні-травні 2021 року на умовах повної анонімності. Також інформуємо, що участь в опитуванні є добровільною.

ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ

Сімейний кодекс України  (вступив у силу з 01 січня 2004 року)

Стаття 141.

Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Стаття 152.

Забезпечення права дитини на належне батьківське виховання

1. Право дитини на належне батьківське виховання забепечується системою державного контролю, що встановлена законом.

2. Дитина має право противитися неналежному виконанню батьками своїх обов'язків щодо неї.

3. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів до органу опіки та піклування, інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

4. Дитина має право звернутися за захистом своїх прав та інтересів безпосередньо до суду, якщо вона досягла чотирнадцяти років.

Стаття 155.

Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов'язків

1. Здійснення батьками своїх прав та виконання обов'язків може ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності.

2. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

3. Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства.

4. Ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Пам´ятка для батьків

Шановні батьки! Пам’ятайте, що ваша сім´я – найперша і найважливіша ланка виховання, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості, основи її моралі, народжуються і поглиблюються любов до батьків, сім´ї, роду, народу, до усього живого, повага до рідної мови, історії, культури.

Взірцем гуманних якостей маєте бути насамперед ви самі, характер взаємин у вашій сім´ї.

Отож:

• Шануйте одне одного, будьте чуйними, уникайте сварок і образ.

• Показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги.

Пам’ятайте: діти копіюють дії дорослих і насамперед батьків!

• Стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Молодший підліток дуже спостережливий і допитливий, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини.

Батькові слід узгоджувати свої дії стосовно дитини з діями її матері, матері – із діями батька. Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так», а мати – «сяк» - росте дитина як будяк!»

• Будьте моральним зразком для своєї дитини. Ваші син або дочка – уже підлітки, і їм властиве критичне ставлення до ваших якостей. Тому не тупцюйте на місці, «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували гордість за батьків, бажання бути схожими на вас.

Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.

• Шануйте дитину, її гідність і почуття. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами.

Пам’ятайте: тільки з повагою до юної особистості можемо навчити її шанувати інших.

• Вправляйтеся зі своїми дітьми в гуманних учинках. Організовуйте їхнє життя так, щоб вони на ділі могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, хворі в сім´ї) і допомагати старшим (правильний розподіл домашніх обов’язків), щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними.

• Пам’ятайте, що, виховуючи дітей, ви виконуєте не тільки батьківський, а й громадський обов’язок.

Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до педагогів, вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини

До уваги батьків! Щиро надіємося на взаєморозуміння та співпрацю!

 

Питання відвідування учнями школи є сьогодні надзвичайно важливим, тому нагадуємо, що згідно з Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", Постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 року №684 “Про затвердження порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів” , статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, батьки відповідальні за навчання, виховання та розвиток дітей, а тому зобов'язані забезпечувати відвідування учнями уроків у навчальних закладах.

 

Правила відвідування навчальних закладів:

 

1)Відсутність учня в школі без поважних, або з невідомих (не підтверджених жодним документом) причин вважається прогулом 

 

2)Учні, які тимчасово не відвідували загальноосвітній заклад, подають медичну довідку чи письмове пояснення батьків або осіб, які їх замінюють,про причину відсутності на уроках, які зберігаються в особовій справі учня протягом навчального року.

 

3)Відсутність через поважні причини має бути підтверджена в день відсутності усно (батьки мають зателефонувати до школи не пізніше початку 1-го уроку), а надалі – надати документ, що підтверджує причину пропуску.

 

4)У випадку запланованої тривалої відсутності (більше 2-х днів) батьки учня мають заздалегідь надати адміністрації заяву з визначенням терміну та причини відсутності, до якої додаються копії документів – путівки, авіаквитків тощо.

 

5)Факт запізнення та дочасного закінчення занять (наприклад, через призначене на певний час відвідування лікаря) також має супроводжуватись запискою батьків (заздалегідь)

 

6)У випадку відсутності учнів у школі понад 10 днів без поважної причини надсилаються акти про відсутність учнів у школі до  відділу освіти та клопотання щодо проведення профілактичної роботи з сім’ями до соціальної служби та подання до поліції про притягнення батьків до адміністративної відповідальності згідно чинного законодавства України до КМСД .

 

7)Поважними причинами відсутності учня в школі вважаються:

 

· Хвороба.

· Призначений візит до лікаря.

· Смерть близьких родичів.

· Участь в організованих школою заходах впродовж навчального часу.

· Непередбачена ситуація, що виходить за межі учнівського та батьківського контролю, яка створює перешкоди для прибуття і занять у школі.

· Сімейна подорож, якщо батьки заздалегідь узгодили її з адміністрацією, написавши заяву.

 

Додатково нагадуємо, що для отримання довідки про відсутність дитини через хворобу (3 і більше днів) , потрібно повідомити фельдшера ФАПу у ПЕРШИЙ день захворювання (він реєструє звернення в журналі обліку хворих щодня (!), а тому не може видати довідку при зверненні в останній день хвороби).

Admissions: Section Title
bottom of page